bip.gov.pl
RSS
A A A K

Instrukcja korzystania z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci Internet, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.
Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej zamieszczane są informacje których obowiązek publikowania nakłada Ustawa o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) oraz Rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej z dnia 18 stycznia 2007 r. (Dz. U. Nr 10, poz. 68).


1. Przeglądanie stron
Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłębienia - strona i jej podstrony.
Na dole każdej strony znajduje się metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.


2. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiązkowe w każdym BIP):
■ Informacje ogólne - znajdują się tutaj dane teleadresowe, godziny pracy GOPS w Ornontowicach
■ Statut - statut GOPS w Ornontowicach
■ Regulamin organizacyjny - Regulamin Organizacyjny GOPS w Ornontowicach
■ Majątek
■Sprawozdania                                                                                                                                           ■ Zarządzenia kierownika
■ Tablica ogłoszeń
■ Rejestry, ewidencje, wykazy
■ Sposób przyjmowania i załatwiania spraw
■ Skargi i wnioski
■ Kontrole
■ Informacje nieudostępnione
■Ponowne wykorzystanie informacji publicznej                                                                                   ■ Informacja publiczna przetworzona
■ Redakcja BIP - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail)
■ Aktualności
■ Mapa strony
■ Język migowy w GOPS w Ornontowicach
■ Instrukcja korzystania z BIP
■ Rejestr stron usuniętych
■ Statystyki BIP - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon.

3. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.


4. Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
Pod głównym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl

Odnośnik do BIP GOPS Ornontowice: http://www.gops.ornontowice.pl/


5. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.Opublikował: Joanna Bieniek
Publikacja dnia: 08.08.2014
Podpisał: Joanna Bieniek
Dokument z dnia: 19.01.2011
Dokument oglądany razy: 2 153